2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Oryantasyon Programı

Oryantasyon yeni bir duruma alışma, adapte olma sürecidir. Kendileri için yeni bir ortama ve eğitim öğretim kademesine başlayan öğrencilerimiz belirli bir acemilik yaşayabilirler. Oryantasyon programımızla öğrencilerimizin bu acemilik sürecini kısa ve kolay atlatmasını sağlamaktayız.
Oryantasyon Programıyla;
Yeni kayıt yaptıran veli ve öğrencilerimizin zihinlerinde okulumuz ile ilgili hiçbir belirsizliğin kalmaması.

  • Okulun kısa tarihçesi, gelişimi, öğretmen ve öğrenci durumu ve uygulanan program hakkında bilgiler verilmesi.
  • Okulumuzun fiziksel durumu, ders dışı etkinlikleri, rehberlik ve psikolojik danışma ve akademik başarı oranları hakkında bilgi verilmesi.
  • Okulumuza yeni kayıt yaptıran öğrencilerin kurum kültürüne entegrasyonunun hızlandırılması.
  • Öğrencilerimizin üst sınıflardan Akran Asistanları yardımıyla birbirleriyle tanışması ve kaynaşmasının sağlanması.
  • Seminerler, söyleşiler ve tanıtım gezileri yoluyla yeni kayıt yaptıran öğrencilerimize geniş bakış acısı kazandırılması amaçlanmaktadır.

Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesinde bir okul geleneği haline gelmiş olan; bilgilendirme, bilinçlendirme ve adaptasyonun sağlandığı program sonunda öğrencilerimizin yeni eğitim öğretim yılına büyük bir azim ve enerji ile başlayacağı önceki yıllarda gözlenmiş bir gerçektir.

30 Ağustos-03 Eylül 2021 tarihinde düzenlenecek oryantasyon programına 29 Ağustos 2021 Pazar günü Veli Toplantısı ile başlanmıştır. 30 Ağustos 2021 Pazartesi itibarı ile öğrencilerimizle uyum süreci etkinliklerine başlanacaktır.

31.08.2021 tarihinde “Arapça Öğrenmenin Gerekliliği” konu başlığıyla Akdem İstanbul Genel Müdürü Muhammed AĞIRAKÇA öğrencilerimizle bir araya geldi.

01.09.2021 tarihinde “Düzenli Beslenme ve Hijyen Eğitimi” konu başlığıyla İstanbul Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. İlker İnanç BALKAN söyleşide öğrencilerimizle bir araya geldi.

02.09.2021 tarihinde İlahiyatçı Yazar Erol ERDOĞAN “İmam Hatipli Olmanın Anlamları” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.

03.09.2021 tarihi itibarıyla 2021-2022 eğitim öğretim yılı oryantasyon programımız sona erdi.