2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Mesleki Çalışmalar

Eğitim Öğretim Yılı başı mesleki çalışmalar kapsamında 5-9 Eylül 2023 tarihleri arasında öğretmenlerimiz, hem zümre içi planlamalar yapıp hem de mesleki çalıştay ve sunumlarla yoğun ve verimli bir hafta geçirdiler.

06.09.2023 tarihinde İlahiyatçı, Araştırmacı Yazar, Milli Eğitim Bakan Danışmanı Erol ERDOĞAN’ı konuk ettik.
Okulumuz öğretmenleri ile bir araya gelen Erol ERDOĞAN, oyun çocuk ilişkisi ile oyun üzerinden akranlık, aile, toplum, eğitim, kültür, şehir, dini yaşam ve değişimini anlamak konulu sohbeti ile bizlere yeni bir pencere açtı.

“Eğitim Ortamlarında Dijitalleşmenin Sosyal ve Psikolojik Etkileri” konusunda Uzman Psikolojik Danışman Sayın Gülçin YAVAŞ, dijital yerliler kavramı üzerinden internetin sağlıklı kullanımı ile öğretmenlerin okul ortamını zenginleştirme amacıyla kullandıkları “Dersler Cepte” “EBA” gibi uygulamaların verimliliğini arttırma adına alınabilecek tedbirler üzerinde durdu.
Programda ayrıca konuyla ilgili kurum düzeyinde yapılması gereken çalışmalar ve alınabilecek önlemler de görüşüldü.

Mesleki Çalışma haftasının son gününde Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sayın Mustafa BAŞARAN, öğretmenlerimizle bir araya gelerek global düzeyde algı yönetimi ile tarihi süreçte eğitim stratejilerin insan yetiştirmedeki etkilerine değindi.