4.Uluslararası Model İslam İşbirliği Teşkilatı Liseler Zirvesi

“4.Uluslararası Model İslam İşbirliği Teşkilatı Liseler Zirvesi” 04 Ocak 2024 tarihinde yapılan açılış programı ile başladı. Programımız 07 Ocak 2024 tarihinde yapılacak kapanış töreni ile son bulacaktır.
Bu konferans ile katılımcıların uluslararası siyasi tartışmalarda bulunarak dünyanın ve ümmetin sorunlarına olan farkındalıklarının artırılması, mensubu olduğu kültürü temsil edebilmesi, temsil ettiği ülkenin politikası çerçevesinde çözüm önerileri sunabilmesi, modern küresel siyaseti kavramalarını sağlayabilmek ve yabancı dil hâkimiyetlerinin geliştirmesi amaçlanmaktadır.
Konferansa ülkemizdeki Arapça ve İngilizce Hazırlık Sınıfı bulunan Anadolu İmam Hatip Liseleri ile Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve İslam İşbirliği Teşkilatına üye 56 ülkenin ortaöğretim düzeyindeki 170 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilmektedir.
04 Ocak 2024 tarihinde yapılan açılış programı, sırasıyla Beyoğlu Model OIC Kulübü Kurucu Başkanı Sayın Burak Ömer DEMİR, Beyoğlu Eğitim ve Kültür Başkanı Sayın Şaban KURT, İslam İşbirliği Teşkilatı Gençlik Forumu Başkanı Sayın Taha AYHAN, Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Sayın Ahmet İŞLEYEN, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Dr. Sayın Nazif YILMAZ, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Halis Yunus ERSÖZ ve 17. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Sayın Mehmet GÖRMEZ’in hitapları ile başlamış oldu.