5. Uluslararası Arapça Münazara Yarışması

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz tarafından 04 Mayıs 2019 tarihinde 10.’su düzenlenen Arapça yarışmalarında okulumuz Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Arapça Münazara dalında finallere kalmış ve Türkiye 1.’si olmuştur. Katar Foundation bünyesinde 5.’si düzenlenecek olan Uluslararası Arapça Münazara Yarışması, 2020 yılında küresel salgın şartları nedeniyle yapılamamıştır. Bu yıl 3-7 Nisan 2021 tarihlerinde çevirim içi olarak gerçekleştirilecek olan yarışmada okulumuz Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ülkemizi temsil edecektir.
Yarışmada, Arap ülkelerinin tamamı ve bunların dışında Avrupa kıtasından İngiltere, İspanya, Fransa, Almanya, İtalya, İsveç, İsviçre ile ABD, Kanada, Rusya ve Uzak Doğu ülkelerinin de aralarında olduğu 39 ülkeden 40 takım bulunmakta.Turnuvada düzgün Arapça konuşmanın yanında mantığın, muhakemenin, delil getirmenin, getirilen delili çürütmenin de katkıları büyük.
Yarışmaya katılan öğrencilerimizin okulumuzu ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyor başarılar diliyoruz.