6. Uluslararası Arapça Münazara Şampiyonası

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen ve Arapça hazırlık sınıfı bulunan Proje Anadolu İmam Hatip Liseleri’nin katıldığı Arapça Münazara Yarışmalarını münazara takımımız bir önceki yıl şampiyon olarak tamamlamıştı. Birinci olan takımımız Katar Foundation’ in düzenlediği Uluslararası Arapça Münazaralarına katılma hakkını elde etmiş, 2022 yılında düzenlenen 5. Uluslararası Arapça Münazara finallerinde Anadili Arapça Olmayan Ülkeler kategorisinde dünya şampiyonu olmuşlardı.

Bu yıl 2023 yılı Eylül ayında düzenlenecek olan 6. Uluslararası Arapça Münazara Yarışması finallerinin ön elemeleri ise 6-7 Mayıs 2023 tarihinde online olarak yapıldı.

Türkiye Arapça Münazaralarında şampiyon olan;

Ahmet Akif Özçelik, Mehmet Emin Gür, Ahmet Yaşar Boyraz ve Selahaddin Benli isimli öğrencilerden oluşan Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi münazara takımımız, Katar’ın düzenlemiş olduğu ve 40 ülkeden 40 takımın katıldığı 6. Uluslararası Arapça Münazaraları Yarışmaları ön elemelerinde asil olan 12 takım arasına girerek Eylül ayında Katar’da yapılacak olan finallere katılmaya hak kazanmışlardır.

Öğrencilerimizi, ailelerini ve danışman hocalarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.