Camii Gönüllüleri

6 Mart 2018 tarihinde imzalanan işbirliği protokolü kapsamında Kültürlerarası İletişim Merkezi ile Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi arasında bir dizi eğitim yapılması kararlaştırıldı.

İlk olarak Vakıf Başkanı Doç. Dr. Enes Eryarsoy öğrencilere “İslam’da Davet” başlıklı bir eğitim verdi. Daha sonra Dr. Osman Erdem tarafından öğrencilere “Kültürlerarası İletişim Teknikleri” ve “Davet Metodu” başlıklı eğitimler verildi. Son olarak tur rehberi Fatih Özkan tarafından “Cami Turu Yoluyla Farkındalık” başlıklı eğitim Süleymaniye Camisi’nde verildi.

Öğrencilerimiz bu eğitimlerin ardından KİM Vakfı tarafından yürütülen bilgilendirme çalışmalarında aktif görev alarak Süleymaniye Camisi’nde cami gönüllülüğü yaptı. Okulda öğrendikleri dini bilgiyi ve yabancı dili Süleymaniye Camisi gibi sadece ülkemizdeki değil dünyadaki en mühim eserlerden de olan bir camide onlarca farklı ülkeden gelen ve hayatında belki müslümanlarla ilk kez karşılaşan ve konuşma fırsatı bulan turistlerle paylaştılar.

Aynı zamanda Sultanahmet Camisi’nde KİM Vakfı tarafından İBB adına yürütülen hutbe tercümesi faaliyetinde de öğrencilerimiz aktif olarak yer aldılar.