Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması

Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması Finalinde öğrencimiz Burak ADAŞ Türkiye 2. oldu. Öğrencimizi ve öğrencimizin bu kıymetli başarısında emeği olan tüm hocaları ile ailesini tebrik ediyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, Anadolu İmam Hatip Liseleri ile İmam Hatip Ortaokulları arasında düzenlenen “Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması”nın Türkiye finaline katılmaya hak kazanan öğrencimiz Burak ADAŞ, Türkiye 2. si oldu

Ordu’da Kültür ve Sanat Merkezinde yapılan yarışmaya, okulunda, ilçesinde, ilinde ve son olarak kendi bölgesinde birincilik elde etmiş öğrenciler yarışmacı olarak katılım sağladı. Milli Eğitim Daire Başkanı Sayın İhsan Erkul’un kura çekimini yöneterek başlattığı yarışmada birbirinden kıymetli isimler jüri koltuğuna oturdu.

TRT Sanatçısı Ömer Faruk Güney, Çamlıca Cami İmam Hatibi Yunus Balcıoğlu, Ayasofya Cami Başmüezzini Hadi Duran, Emirgan Cami Müezzini Aziz Mahmut Hardal gibi önemli isimler yarışma jürisini oluşturdu.

Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması Türkiye Finali’nde dereceye giren öğrencilerin ödülleri ve hediyeleri, Vali Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adem Atik, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul tarafından verildi.