Mehmet Akif ERSOY’un 77. Ölüm Yıldönümü

Mehmet Akif Ersoy memleketimizin ilelebet minnet ve şükranla anacağı, İstiklal Savaşımızı eşsiz mısralarıyla ölümsüzleştiren fikir, edebiyat ve dava adamıdır. Millî ruhun canlanıp bağımsızlık tutkusuna dönüşmesinde Milli Şairimizin derin duygular barındıran mısralarının büyük katkısı olmuştur. Aynı zamanda bir fikir ve aksiyon adamı olan Akif, yedi düvele karşı mücadele vakti geldiğinde de Anadolu’yu dolaşarak, halkımızı milli mücadeleye hazırlamış, milletin bir, beraber ve tek vücut halinde düşmanlara karşı savaş azmini bilemiştir.
23 Nisan 1920 tarihinde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Burdur milletvekili olarak yer alan Mehmet Akif, umut yüklü, iman dolu, çağları aşan mesajıyla İstiklal Marşı’mızı ücret almamak ve kahraman ordumuza bağışlamak şartıyla bizlere hediye etmiştir.
Okulumuzda milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY’un vefatının 77. yıldönümü anma programı düzenlendi.Öğrencilerimiz Mehmet Akif’in haytını, ideallerini, fikirlerini anlatan yazılar ve şiirlerden örnekler okudular.Ayrıca İstiklal Marşının kabul süreci ve Akif’in rolünü anlatan bir oyun sahnelediler.

Milletimizle fikirleri, eserleri ve şahsiyetiyle özdeşleşmiş bulunan merhum Mehmet Akif Ersoy’u ölümünün 77. yıldönümü vesilesiyle rahmet ve şükranla anıyoruz.