Moic 2020 Panelleri Devam Ediyor

Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Model OIC Kulübü olarak 20-23 Mart tarihlerine yapılması planan ancak COVID-19 salgını sebebiyle Kasım ayına ertelenmiş olan zirvemizin Akademik Panellerini Online olarak Zoom platformundan gerçekleştirdik. Online Akademik Paneller ile katılımcılarımızın Kasım ayındaki zirveye şimdiden iyi bir şekilde hazırlanmasını hedefledik. Panellerimizin ardından eğitim amaçlı olarak 16-17 Mayıs tarihlerinde yine Zoom platformunda oturumlar gerçekleştirmeye devam edeceğiz.

Bu konferans ile katılımcıların uluslararası siyasi tartışmalarda bulunarak dünyanın ve ümmetin sorunlarına olan farkındalıklarının artırılması, mensubu olduğu kültürü temsil edebilmesi, temsil ettiği ülkenin politikası çerçevesinde çözüm önerileri sunabilmesi, modern küresel siyaseti kavramalarını sağlayabilmek ve yabancı dil hâkimiyetlerinin geliştirmesi amaçlanmaktadır.

20 Nisan’da ICYF(İslam İşbirliği Gençlik Formu) Başkanı Taha Ayhan’ın katılımıyla açılışımızı gerçekleştirdik.

21 Nisan’da İbn Haldun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Şentürk hocamız ile İnsan Hakları ve İslam konulu paneli gerçekleştirdik.

24 Nisan’da Hassan Bin Imran hocamız ile Kudüs-İ Şerif ve Filistin konulu paneli gerçekleştirdik.

28 Nisan’da Dr. M. Evren Tok hocamız ile Küresel Isınmaya karşı atılabilecek adımlar konulu paneli gerçekleştirdik.

30 Nisan’da Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz hocamız ile İslam Şehirlerinde İslami Kültürün ve Kimliğin Canlandırılması konulu paneli gerçekleştirdik.

5 Mayıs’ta YTB Başkanı Abdullah Eren hocamız ile Avrupa ve Amerika’da yaşayan Müslümanların yüzleştiği sorunlar konulu paneli gerçekleştirdik.

9 Mayıs’ta Dr.Abdullah Maruf hocamız ile Kudüs’ü Şerif davası konulu paneli ile biraraya geleceğiz.

16-17 Mayıs tarihlerinde Eğitim Oturumlarımızı yapacağız.