ÜRDÜN DİL EĞİTİMİ 2018- FİNAL PROGRAMI

Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak Beyoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı hamiliğinde ülkede bulunan güven ve istikrar, iki ülke tarihi ve kültürleri arasında bulunan yakınlık, okulların aynı özelliklere sahip olması, devlet ve hükumetler nezdinde ve özellikle Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Ürdün Eğitim Bakanlığı arasındaki ilişkiler göz önüne alınarak her iki ülke arasında dostluk ve kardeşlik köprüleri kurmak amacıyla 2012 yılı itibariyle kardeş okul projeleri başlatılmıştır.

Bu bağlamda okulumuz ile Ürdün/Amman’da bulunan “Al-Madaris Al-Nuzum” ve “Al-Hasad Al-Tarbawi” okulları arasında kardeş okul ilişkisi tesis edilmiştir.. Bakanlığımızın projesi gereği ülkemizde Arapça eğitimi gören öğrencilerimiz Ürdün’de bulunan ve adı geçen okullarda iki ay süresince Arapça eğitimine tabi tutulmuşlardır.
Ülkemizle Ürdün arasında dostluk ve kardeşlik köprülerinin güçlenerek devam etmesini sağlayacak bu projenin bu yılki mezuniyet programının Ürdün’ün başkenti Amman’da 05 Mayıs 2018 Cumartesi günü ülkemizden üst düzey konukların katılımıyla gerçekleştirilmiştir.. Bu mezuniyet programı okulumuz öğrencileri ve Ürdün’deki kardeş okul öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirilmiştir.